حمله پلنگ به جوان چوپان چهاردانگه ای ساری

  • توسط سرویس خبر
  • شهریور ۱, ۱۳۹۹
  • ۰

حوالی ساعت ۵:۳۰ الی ۶ غروب عصر روز چهارشنبه ۲۲ مرداد بود که آقای محمد علی رضائی دامدار جوان روستای کرسام برای بازگرداندن دام به حاشیه روستا رفت که با رم کردن گله گاو‌ها متوجه نزدیک شدن یک حیوان درنده به گله شد.

پلنگ وحشی دامدار شویلاشتی را تکه پاره کرد+عکس

به گفته اهالی روستا پس از صحبت با دامدار جوان؛ محمد علی بعد از رم کردن گله گاو‌ها چند قدم که جلوتر رفت ناگهان یک قلاده پلنگ وحشی مقابل او قرار گرفت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سمت او حمله ور شد.

پلنگ وحشی دامدار شویلاشتی را تکه پاره کرد+عکس

دامدار جوان وقتی دید که چاره‌ای جز دفاع از جان خود ندارد، در یک درگیری تن به تن با پلنگ درنده که ۳۰ الی ۴۰ دقیقه طول کشید، بدون این که سلاحی (داس یا چوب دستی) در دست داشته باشد، با این پلنگ مبارزه کرد تا بتواند جان خود را نجات دهد.

در این درگیری محمد علی رضایی دامدار جوان از ناحیه پا و لگن آسیب جدی دید، همچنین از ناحیه صورت، سینه، پشت و هر دو دست و پا‌ها زخمی شد.

پلنگ وحشی دامدار شویلاشتی را تکه پاره کرد+عکس

در آخرین لحظات درگیری یکی از گاو‌های ماده‌ای که از صحنه فرار نکرده بود، به پهلوی پلنگ با شاخ ضربه سنگینی وارد کرد و پلنگ را از روی این جوان شجاع به چند متر جلوتر پرت کرد.

بعد از این ضربه، توجه پلنگ به گاو ماده جلب شد و به سمت او حمله کرد.

پلنگ وحشی دامدار شویلاشتی را تکه پاره کرد+عکس

آقای رضائی که پس از دقایق طولانی از این درگیری نجات یافته بود، با فرصتی که ایجاد شد توانست لنگان لنگان خود را به داخل روستا و منزل پدری خویش رساند و به واسطه لطف و عنایت پروردگار، نجات یافته و از خداوند، عمر دوباره گرفت.

همان شب با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شد و تیم اورژانس به روستای کرسام و منزل پدری این جوان شجاع اعزام شدند و شخص مجروح را به بیمارستان کیاسر منتقل کردند تا کار مداوا بر روی این شخص انجام شود.

پلنگ وحشی دامدار شویلاشتی را تکه پاره کرد+عکس

در حین درمان کادر پزشکی بیمارستان، مأموران نیروی انتظامی پاسگاه کیاسر، به بیمارستان مراجعه و گزارشی از شرح واقعه تنظیم کردند.
باشگاه خبرنگاران جوان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image