• صفحه خانگی
  • <
  • جهان
  • <
  • ژاپن به سرزمین خورشید تابان و همچنین فرهنگ و احترام مردمش مشهور است

ژاپن به سرزمین خورشید تابان و همچنین فرهنگ و احترام مردمش مشهور است. آن‌ها حتی در زمینه صنعت از بسیاری از کشورهای دنیا پیشی می‌گیرند، اما آنچه ژاپن را بیش از پیش متمایز می‌کند، استفاده از فناوری در جای جای کشور است. این موضوع حتی گاهی ممکن است برای گردشگران یا مهاجران شوکه کننده باشد. کاماپرس در این مطلب به بررسی ده کاری که فقط از پس ژاپنی ها بر می‌‌آید، می‌پردازد.

۱٫ دستگاه فروش خودکار

دستگاه‌های فروش خودکار فناوری جدیدی نیستند، اما در ژاپن می‌توان وجهه جدیدی از کاربرد این وسیله را مشاهده کرد. ژاپنی‌ها در این دستگاه، علاوه بر نوشیدنی‌ و خوراکی‌های معمولی، غذاهای گرم مانند نودل و سوپ، الکل و حتی موارد غیر خوراکی را به فروش می‌رسانند.

۲٫ خیابان های تمیز

نظافت خیابان چیزی نیست که فقط ژاپنی‌ها آن را انجام دهند، با این حال اکثر خارجی‌ها پس از سفر به این کشور، از شدت تمیزی خیابان‌ها شگفت‌زده می‌شوند. برخی از جوی‌های آب آنقدر زلال هستند که به خانه‌ای برای ماهی‌ها تبدیل شده‌اند. همه این‌ها درحالیست که سطل زباله‌های کمی در سطح شهر دیده می‌شود.

۳٫ کنترل زمین لرزه‌ها

ژاپن هر ساله زلزله‌های متعددی را تجربه می‌کند که برخی از آن‌ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند، با این حال نحوه برخورد مردم با این بحران تحسین برانگیز است. تمامی ساختمان‌ها و بناها با این چالش سازگار شده و تعادل را میان بلایای طبیعی و زندگی شهری برقرار کرده‌اند.

۴٫ امنیت اماکن عمومی

افراد زیادی تجربه‌‌های خود در این مورد را به اشتراک گذاشته و ادعا کرده‌اند که اگر ساعت‌ها کیف پول، موبایل یا لپ تاپ خود را در یک مکان عمومی شلوغ در ژاپن جا بگذارید هیچکس به آن‌ها دست درازی نخواهد کرد. این موضوع فرهنگ مردم ژاپن را نیز برجسته می‌کند.

۵٫ امکانات انفرادی

ژاپن بهترین کشور برای کسانی است که از موقعیت‌های اجتماعی و معاشرت با مردم فراری هستند. از رستوران‌ها و اقامتگاه‌ها تا مغازه‌های مختلف امکانات زیادی مانند ربات‌های کارگر و اتاقک‌های خصوصی تعبیه شده تا افراد با خیال راحت وقت بگذارنند.

۶٫ حمل و نقل عمومی

فرهنگ استفاده از وسایل عمومی در این کشور به حدی مهم است که افراد در صورت رعایت نکردن آن‌ها ممکن است سرزنش زیادی را متحمل شوند. علاوه بر رعایت تمیزی و سکوت، قطار و اتوبوس‌ها به طرز شگفت‌انگیزی همیشه به موقع می‌آیند.

۷٫ بازیافت

ژاپنی‌ها دهه‌ها قبل از همه‌گیر شدن بازیافت در کشورهای دیگر، این کار را انجام می‌دادند. این موضوع فقط به قوطی‌ها و بطری‌های معمولی ختم نمی‌شود و مواردی مانند فولاد و مصالح ساختمانی را در بر می‌گیرد.

۸٫ فروشگاه‌های مواد غذایی

آپارتمان‌های ژاپنی اغلب جمع و‌ جور بوده و فضای کمی برای انبار کردن مواد غذایی مختلف دارند. بنابراین اغلب فروشگاه‌ها، مواد غذایی مختلف را در مقادیر کمتر نیز به فروش می‌رسانند. این کار علاوه بر صرفه جویی در فضا، باعث جلوگیری از اسراف غذا می‌شود.

۹٫ توالت

توالت عمومی‌ها در ژاپن نه تنها بسیار تمیز هستند بلکه برخی از آن‌ها حتی به نظافت کننده خودکار، گرم کننده نشیمن و حتی قابلیت پخش موسیقی مجهز شده‌اند! این اتفاق باعث شده گردشگران در این مکان‌ها احساس سفر به آینده را داشته باشند.

۱۰٫ فروشگاه رفاه

فروشگاه‌های رفاه در ژاپن محصولات بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند که حتی از محصولات غذایی و خانگی معمولی فراتر می‌رود. برای مثال افراد می‌توانند غذاهای آماده خود را با استفاده از اجاق و ماکروویو گرم کرده یا از اسناد مختلف خود پرینت بگیرند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image