• صفحه خانگی
  • <
  • سیاسی
  • <
  • موسوی لاری در ساری: فرصت سوزی دولت نهم و دهم مسیر توسعه کشور را ناهموار کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ‘سیدعبدالواحد موسوی لاری’ که در گردهمایی سراسری اصلاح طلبان مازندران در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری سخن می گفت ، افزود: تعطیلی مراکز برنامه ریزی، یکی از بزرگترین آسیب های وارده به کشور بود که تبعات آن تا مدت ها باقی ماند.

وی بیان کرد: متاسفانه در سال های گذشته و دولت قبل، کشور متحمل مشکلات فراوانی شد که باید با نگاه منطقی به این سال ها و عبرت گرفتن از دلایل بروز این نارسایی ها، برای رسیدن به آینده بهتر برنامه ریزی کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: برخورداری دولت های نهم و دهم از ثروتی افسانه ای و بی نظیر در تاریخ کشور هم نتوانست مشکلات مردم و ایران را حل کند که شاید دلیل اصلی آن ، ناتوانی اصلاح طلبان برای معرفی نامزد واحد در زمان برگزاری انتخابات سال ۸۴ بود.

وزیر کشور دولت اصلاحات ادامه داد: ایران دارای ظرفیت ها و امکانات فراوانی است و به شهادت همه دلسوزان ، ایران می تواند به جایگاهی بسیار بهتر از موقعیت فعلی در منطقه و جهان و به رشدی بسیار بالاتر دست پیدا کند که لازمه کسب این پیشرفت ها، بکارگیری عقل و خرد است.

وی بر لزوم پرهیز از افراط و تفریط تاکید کرد و گفت: مهمترین ویژگی اصلاح طلبی و مدعیان اصلاح طلبی، پرهیز و دوری از افراط و تفریط به عنوان یکی از محصولات اصلی جهل و نادانی است و کسانی که می خواهند اصلاح کنند باید از عقل و خرد استفاده کنند.

حجت الاسلام موسوی لاری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ گفت: مجموع آرای ۲ کاندیدای اصلاح طلب در انتخابات سال ۸۴ ، بیش از ۱٫۵ برابر فرد پیروز بود و بدون تردید اگر اتحاد و انسجامی مانند انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ شکل می گرفت، روند انتخابات سال ۸۴ تغییر یافته و شاید سرنوشت کشور هم عوض می شد.

وی گفت : باید از تجربه موفق انتخابات سال ۹۲ که انصراف یکی از کاندیداهای اصلاح طلب به نفع دکتر روحانی منجر به پیروزی ایشان شد برای انتخابات مجلس سال ۹۴ استفاده کنیم تا با اجماع صورت گرفته، کرسی های بیشتری در مجلس شورای اسلامی کسب کنیم.

وزیر کشور دولت اصلاحات بیان کرد: یکی از دل نگران های اصلی اصلاح طلبان، ناتوانی در کسب کرسی های بیشتر در مجلس و بازگشت شرایط کشور به سال های قبل از ۹۲ است که برای رفع این نگرانی ها ، اتحاد و انسجام گروه های اصلاح طلب و ارائه لیست های واحد ضروری است .

حجت الاسلام موسوی لاری اظهار کرد: استفاده از روش حذف رقیب در داخل کشور،شیوه ای ناپسند و غیر قابل پذیرش است و گروههای رقیب باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند .

به گزارش ایرنا در پایان این مراسم رای گیری انتخاب اعضای شورای مرکزی اصلاح طلبان مازندران برگزار شد و شرکت کنندگان هر کدام از شهرستانها با برگزاری جلسات جداگانه نفرات مورد نظر خود را انتخاب کردند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image