صبح دوشنبه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران بدون حضور رسانه ها و در دفتر کار معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد.
همانگونه که پیش بینی می شد جلسه تودیع روح الله معافی و معارفه احمد مظفری با حاشیه هایی همراه بود که شاید همین پیش بینی باعث شد تا این مراسم پشت درهای بسته اتاق معاون سیاسی امنیتی استاندار و بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شود.
در ابتدای جلسه یونسی به بیان نکاتی درمورد اهمیت روابط عمومی و خواسته های مدیریت ارشد استان از روابط عمومی استانداری پرداخت.
همین موضوع سبب شد تا روح الله معافی در سخنانش برخلاف روحیه ای که از او سراغ داریم، مطالبی با لحن تند و انقادی بیان کند.
وی گفت: شاید ماندن من در این دولت برای بعضی ها سوال بود و در برخی محافل مطرح شد که چرا معافی هنوز مانده است ؟!
معافی ادامه داد: امروز بسیار برای من شیرین و خاطره انگیز است که بار سفر از روابط عمومی استانداری بسته ام، خدا را شاکرم که در هر سنگری با دعوت رفته ام نه بر اساس عجز و التماس و خواهش.
وی افزود: در درجه اول ملاک رفتارم بر مدار ولایت است و سپس تعلق به دستگاه، اشخاص و دولت ها برای من ملاک نیستند، من سیاسی هستم ولی سیاسی کار و سیاست باز نیستم و رفتارم با همه رسانه ها این موضوع را اثبات می کند.
مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری با بیان اینکه همواره در رفتارم سعی کردم عدالت را رعایت کنم، تصریح کرد: من برای اتصال آمده بودم نه برای انفصال.
وی با اشاره به کنایه های برخی مبنی به عدم هماهنگی با استاندار جدید ، ادامه داد: از روزی که آقای فلاح استاندار شدند و آجدانی و آجدانی ها کمیته معارفه تشکیل دادند!! کی مرا خواستید و گفتید این دیدگاه و خواسته ماست و من نیامدم؟ خواجه عبدالله انصاری می گوید: تا نپرسند مگو و تا نخوانند مرو!
معافی تصریح کرد: در خصوص برگزاری نشست خبری بارها با استاندار مکاتبه کردم و حضوری هم لزوم این کار را به ایشان تاکید کردم، اما متاسفانه امروز و فردا کردن ها حکایتی در درون داشت و نمی خواستند این کار در دوره معافی انجام شود.
وی ادامه داد: برای تشکیل شورای اطلاع رسانی و شورای روابط عمومی استان نیز بارها با معاون سیاسی گفتگو کردم اما به هر دلیل میسور نشد و ما بنا را می گذاریم بر حسن نیت، انشاالله.

و اما سخنان مشاور پرحاشیه !!!

در ادامه این جلسه لطف الله آجدانی، مشاور رسانه ای استاندار مازندران دقایقی صحبت کرد و در این مدت کوتاه انتقادات تند و شدیدی نسبت به مجموعه روابط عمومی استانداری نمود.

آجدانی با تاکید بر لزوم همسو بودن روابط عمومی استانداری با سیاست های دولت، تصریح کرد: این همسویی در روابط عمومی استانداری دیده نمی شود، به طور مثال در زمان حساس تلاش دولت برای مذاکره با ۵+۱ و هنگامی که بحث هسته ای روی پوست موز حرکت می کرد، روابط عمومی استانداری خبری به نقل از فرماندار سوادکوه شمالی که فرماندار دولت گذشته است!! بر روی خروجی سایت استانداری مازندران انتشار می دهد که مغایر با سیاست های دولت بود و اصلاً خوشایند نبود.( منظور آجودانی خبری به نقل از فرماندار سوادکوه شمالی در باب اهمیت حفظ روحیه استکبار ستیزی ست که خبر مورد نظر همچنان در آرشیو سایت استانداری موجود است)
وی در ادامه در سخنانی تامل برانگیز ضمن انتقاد از این کار روابط عمومی استانداری، عنوان نمود: شاید از نظر روابط عمومی استانداری سخنان آقای فرماندار سوادکوه شمالی با نگاه ارزشی و ولایت مداری مطرح شده باشد، اما این درست نیست که ما تحت عنوان ولایت مداری بسیاری از ظرافت ها و مهارت ها را نادیده بگیریم!!

این سخنان و انتقادهای تند مشاور رسانه ای استاندار با عکس العمل برخی از کارشناسان روابط عمومی استانداری مواجه شد تا جایی که یکی از پرسنل روابط عمومی استانداری خطاب به آجدانی گفت: بهتر بود به جای این همه انتقاد و زیرسوال بردن زحمات عوامل روابط عمومی استانداری، در یک جمله می فرمودید همراه با معافی، همه کارمندان روابط عمومی نیز تغییر کنند.

در این هنگام بود که آجدانی خطاب به یونسی گفت که لازم است تا همین کار صورت گیرد و نیروهای جدید جایگزین این افراد فعلی شوند.

سرانجام بگو مگو و مشاجرات لفظی کارکنان روابط عمومی استانداری با مشاور رسانه ای استاندار با میانجی گری معاون سیاسی امنیتی استاندار پایان یافت و یونسی گفت که زحمات شبانه روزی کارکنان روابط عمومی استانداری برما پوشیده نیست و قابل تقدیر است.

سارنیوز: علاوه بر آن سخنان زننده و سخیفی از دهان مبارک مشاور محترم استاندار مازندارن در این جلسه خطاب به اهل رسانه بیان گردید که شایسته ایشان که چه عرض کنم بلکه شایسته نهاد استانداری و دولت محترم نیست فلذا در متن برخی از اخبار نیز نیامد و ما هم نیاوریم بنظر ما این رفتارها بنوعی تداعی کننده افراطی گری در دوران دولت اصلاحات است بنابراین به استاندار محترم عرض می کنیم از افراطیون فاصله بگیرید تا  خط فکری دولت تدبیر امید سالم بماند.

جهت مطالعه متن گرزه گوئی های آقای مشاور استاندار مازندران  اینجا را کلیک کنید

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image