مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان خواستار انعقاد تفاهم نامه های مشترک فرهنگی با زیست بوم جدید در استان شد و گفت: این آمادگی را داریم که در فضای مجازی تولید محتوای مشترک با محور کتابخوانی داشته باشیم۔

به گزارش سارخبر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به همراه معاونین اداره کل در راستای اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه استفاده از ظرفیت شبکه «شاد» با علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با قدردانی از نگاه ویژه مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به حوزه فرهنگ کتاب و ترویج کتابخوانی، از همکاری این اداره کل برای ایجاد بستر مناسب در نرم افزار شاد خبر داد و گفت: این آمادگی را داریم که در فضای مجازی تولید محتوای مشترک با محور کتابخوانی داشته باشیم۔

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها راه دسترسی به دانش‌آموزان در نرم افزار «شاد» است، تصریح کرد: الان بهترین شرایط برای استفاده از این فضا برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این دیدار خواستار همکاری و مشارکت نهادهای اجرایی استان در راستای جذب مردم به کتابخانه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در فضای مجازی شد و افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و بالا بردن میزان کتابخوانی، باید از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استان استفاده کرد.

علیرضا سعدی پور با اشاره به اینکه در شبکه شاد می‌توانیم با تولید محتوا در حوزه کتاب و کتابخوانی بسیاری از نیازهای دانش‌آموزان در برطرف کنیم، بیان کرد: تولیدات خوب و اثرگذار استان مازندران را می‌توانیم در کل کشور از طریق برنامه شاد توزیع کنیم تا همه معلمان و دانش آموزان استفاده کنند.

وی از تولید حدود ۱۰۰ هزار محتوا در جشنواره بزرگ دانش آموزی “مازندران” خبر داد و گفت: با اجرای پویش ‌کتابخوانی مشارکت دانش‌آموزان در این جشنواره بیشتر می‌شود.

در پایان این نشست مقرر شد در نشست معاونان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران و آموزش و پرورش استان زمینه‌های تفاهم‌نامه ها در حوزه تولید محتوای کتابخوانی همچون کتاب های صوتی، معرفی کتاب و مسابقات کتابخوانی در بستر برنامه شاد تهیه وتدوین شود

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image