به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای جزئیات اعزام عمره مفرده سال ۹۳-۹۲ را اعلام کرد. مشروح اطلاعیه بدین شرح است:

با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، انشاءا… عملیات ثبت‌نام و اعزام معتمرین عزیز طی دو مرحله بشرح ذیل اعلام و آغاز می‌گردد.

مرحله اول:گروه‌های اعزامی از نیمه دوم ماه صفر از ۱۳۹۲/۱۰/۰۱ لغایت دهه سوم جمادی‌الاول تا ۱۳۹۳/۰۱/۰۷

مرحله دوم:گروه‌های اعزامی در دهه سوم جمادی‌‌الاول ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ لغایت دهه سوم شعبان۱۳۹۳/۰۴/۰۶

ازاین‌رو پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله اول از تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۶ به ترتیب در هراستان برابراطلاعیه‌هایی خواهد بود که متعاقباً ازسوی هریک از مدیریت‌های حج و زیارت استان در جراید محلی و استانی اعلام و آغاز می‌گردد.

ضمناً جزئیات گروه‌های مرحله دوم، به‌همراه ضوابط و شرایط ثبت‌نام مربوطه در بهمن ماه سال جاری برابر اطلاعیه‌های مربوطه اعلام خواهد شد.

الف/ مشمولین ثبت‌نام و تشرف مرحله اول:

۱-دارندگان اولویت‌های ۱ تا۳۰۰ بانک ملت که در ثبت‌نام عمومی سال ۱۳۸۷ شرکت نموده و کارت ثبت‌نامی معتبر در دست دارند.

۲- آندسته از دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی ثبت‌نامی تا ۱۳۸۶/۰۱/۰۵ که برابر اطلاعیه‌ها و فراخوان سازمان نسبت به تبدیل قبوض مذکور به سپرده‌گذاری جدید قبلاً اقدام نموده و اینک کارت ثبت‌نامی جدید در دست دارند.

لازم به توضیح است که به دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ ۱۳۸۶/۰۱/۰۵) که تاکنون برای تبدیل آن خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام ننموده‌اند تأکید می‌گردد از تاریخ ۲/۹/۱۳۹۲ به مدت سه ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به شعب بانک ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

تذکر مهم:به کلیه مشمولین تشرف درعمره جاری (بند ۱ و ۲) که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه سازمان برابر مندرجات پشت کارت ثبت‌نامی برای آنان در آینده تصمیم‌گیری خواهد نمود.

کلیه افراد بند‌های فوق الذکر که در سالهای قبل اقدام به ثبت‌نام نزد کارگزاران مجاز نموده ولی به علتی مشرف نشده‌اند و وجوه آنان نزد یکی از شرکت‌های مجاز از طرف سازمان یا بانک بوده و بستانکار می‌باشند قبل از مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی در روز ثبت‌نام حتماً نسبت به اخذ تأییدیه از دفاتر حج و زیارت در استان اقدام و قبض خود را در شعب بانک مربوطه پایدار نمایند.

توضیح مهم:تشرف معتمرین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید از سوی سفارت کشور عربستان سعودی در ایران و تأیید جداول پروازی می‌باشد.

ب/تاریخ پذیرش مشمولین تشرف:

۱- اسامی و نشانی دفاتر زیارتی مجاز به همراه تاریخ پرواز، گروه قیمتی و هزینه آن و سایر اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زیارت استان در روز دوشنبه به تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۴ و استان‌های تهران، البرز، قم و قزوین در روز چهارشنبه به تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۶ از طریق جراید و رسانه‌های محلی اعلام و تاریخ و نحوه پذیرش متقاضیان نیز برابر زمان‌بندی مربوط هر استان، در دفاتر زیارتی آغاز خواهد شد.

۲- تاقبل از اعلام رسمی دفاتر خدمات زیارتی در جراید، هیچ یک از این دفاتر مجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان به هیچ وجه و تحت عناوین ذخیره، لیست انتظار و… نبوده و ثبت‌نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوی دفتر حج و زیارت استانها با حضور ناظرین مربوط انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است چنانچه واجدین شرایط در مهلت مقرر (برابر اطلاعیه استانی دفاتر حج و زیارت) جهت مراجعه واجدین شرایط برای ثبت‌نام و تکمیل ظرفیت‌های پروازی اقدام ننمایند سازمان حج و زیارت با دعوت از اولویت‌های بعدی نسبت به تکمیل ظرفیت گروه‌ها اقدام خواهند نمود. ازاین رو از هم اکنون توصیه می‌گردد که متقاضیان ظرف مهلتی که تعیین می‌گردد به دفاتر خدمات زیارتی مجاز در سطح استان/شهرستان مربوط مراجعه و در گروه و تاریخ مورد نظرشان ثبت‌نام نمایند.

ج/ نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

۱- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی (باحداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ پرواز گروه وداشتن حداقل ۲ صفحه خالی مقابل هم) خواهد بود؛ دریافت گذرنامه جدید و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی بوده و اخذگذرنامه انفرادی برای سایرافراد خانواده (فرزندان دختروپسرکه درزمان پرواز۱۷سال تمام داشته باشند) الزامیست.

۲-متقاضی با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می‌گردد افراد واجد شرایط با مراجعه به نزدیکترین دفتر زیارتی (محل سکونت یا کار) نسبت به انتخاب گروه و رزروجا در ظرفیت خالی گروهها اقدام نماید.

هنگام مراجعه اولیه به کارگزار مبداء (رزروکننده) اصل کارت ثبت‌نامی بانکی دارای اولویت به همراه کارت یا شماره ملی و سایر مدارکی که در اطلاعیه‌های استانی ذکر می‌گردد را جهت خود و همراهان درجه اول (همسر-فرزند-پدر- مادر- برادر- خواهر) ارائه نموده و برگه ذخیره جا را دریافت نمایید.

لازم است متقاضیان مندرجات برگه رزرواسیون (ذخیره جا) را بدقت مطالعه نموده و طبق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را به‌موقع دنبال نمایند.

توضیح مهم:برای متقاضیانی که اقدام به ثبت‌نام در پروازهای یک ماه نخست عملیات می‌نمایند ارائه اصل گذرنامه دارای اعتبار الزامی بوده و در اسرع وقت می‌بایست مراحل بعدی ثبت‌نام را دنبال و ثبت‌نام خود را قطعی نمایند.

۳- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند واولویت تشرف نیز دارند ثبت‌نام و رزروجاانجام دهند زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نمی‌باشد از اینرو هنگام ثبت‌نام اولیه (رزرو) دقت لازم را مبذول نموده و مندرجات برگه رزروجارا مطالعه فرمایند.

۴- خروج از کشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از اینرو ثبت‌نام آنان در پروازهای نخستین ماه از اعزام منوط به هماهنگی لازم و ارائه گذرنامه معتبر و یا دارای اجازه خروج ازکشور خواهد بود.

تذکرات مهم

۱- امکان انجام ثبت‌نام اولیه و رزرو جا در کلیه دفاتر زیارتی مجاز سطح استان که در جراید محلی از سوی دفاتر حج و زیارت منتشر می‌شود وجود دارد لیکن قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزروجا)

۲- هزینه‌های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه‌های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است که میبایست برابر قیمت‌های مصوب دفتر حج و زیارت این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصبو و قابل رویت باشد.

۳- کارگزار زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

تذکر:برخی از گروه‌ها جهت تهیه و تأمین ساک یک شکل (دراندازه‌های استاندارد شرکت‌های هوایی)، البسه و لوازم احرام و طواف و همچنین حمل و نقل از محل سکونت به فرودگاه در داخل کشور و بالعکس بصورت یکجا اقدام می‌نمایند که در این صورت می‌باید در جلسات اول نسبت به انتخاب سه نفر نماینده از بین زائرین اقدام و با نظارت آنان هزینه‌های خرید وسایل مذکور و حمل و نقل محاسبه و دریافت گردد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image