سعید مرتضوی در نامه‌‌‌ای به رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به نکات جدیدی اشاره کرده است؛ متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 بسمه‌تعالی

جناب آقای پور‌مختار

ریاست محترم کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی

سلام‌علیکم؛

احتراماً پیرو درخواست آن کمیسیون محترم که قبل از وصول، در خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها منتشر گردیده به استحضار می‌رساند جایگاه رفیع کمیسیون اصل ۹۰ ایجاب می‌نماید تا خواسته جنابعالی سریعاً اجابت گردد لذا بدین وسیله به پیوست سند شماره ۳۶۸ در سیزده برگ اسامی و مشخصات ۱۴۳ نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سند شماره ۹۸۱ در پنج برگ اسامی و مشخصات ۷۵ نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سند شماره ۴۲۶ در ده برگ اسامی ۶۷ نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که برخی از نمایندگان محترم در چند نوبت دریافتی داشته‌اند ایفاد می‌گردد. این نمایندگان محترم در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از مدیرعامل سابق سازمان بن و کارت هدیه به مقادیر مذکور در اسناد پیوست به موجب قانون و در راستای مصوبات هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی از محل بودجه غیر شمول در اختیار مدیرعامل، دریافت نموده‌اند. موضوع فوق هیچ اشکال قانونی نداشته و مسائل مطروحه در گزارش اخیر هیأت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و تبلیغات کاذبی که متعاقب آن در برخی مطبوعات و رسانه‌ها بعمل آمده، با تحریف و بیان مسائل غیر واقعی صورت گرفته و موجب مخدوش جلوه دادن امور جاری و قانونی سازمان تأمین اجتماعی و مسائل ساری و جاری در همه دوره‌های مجلس شورای اسلامی شده است، لذا توجه حضرتعالی را به منظور امعان نظر و رسیدگی دقیق آن کمیسیون محترم به موارد ذیل جلب می‌نمایم:

۱- پرداخت‌هایی که به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از سوی سازمان تأمین اجتماعی صورت گرفته اختصاص به دوره خاص ندارد و با بررسی اسناد موجود، مشخص است که تقریباً در اکثر دوره‌ها در همین حد پرداختی صورت گرفته است. در سازمان تأمین اجتماعی بودجه غیرشمول طبق رسالت سازمانی جهت پرداخت کمک هزینه درمانی برای بیمه‌شدگان و کمک به خانواده‌های نیازمند که بیمه تأمین اجتماعی هستند پیش بینی گردیده لذا در همه دوره‌ها بخشی از این بودجه در اختیار نمایندگان محترم خصوصاً عزیزانی که از حوزه‌های انتخابیه شهرستانهای محروم هستند قرار ‌گرفته تا جهت پاسخگویی به مراجعاتی که در این خصوص دارند هزینه نمایند و به واسطه اعتمادی که ویژگی جایگاه رفیع نمایندگی ملت شریف ایران بوده، در هیچ دوره‌ای صورتحساب و رسید هزینه از نمایندگان محترم اخذ نشده است و اصولاً در مقررات بودجه غیر شمول اخذ صورتحساب هزینه در این امور پیش بینی نشده و بر اساس اختیارات تفویضی ضرورتی هم نداشته است.

۲- همانگونه که به موجب اسناد پیوست ملاحظه می‌فرمایید جناب آقای محجوب نماینده محترم تهران و اکثر همکاران ایشان در هیأت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی جزء دریافت‌کنندگان کارت هدیه و بن بوده‌اند و با بررسی اسناد دوره‌های قبل نیز این رویه موجود است. اینجانب در تاریخ ۹/۹/۹۲ و قبل از نهایی شدن گزارش کمیسیون، در نامه‌ای که به پیوست تقدیم می‌گردد و جناب آقای محجوب نیز بدون ذکر مفاد آن در گزارش نهایی تصریح نموده‌اند که پیوست مستندات گزارش شده است، صریحاً نسبت به اشتباه بودن تعداد نمایندگان مذکور و همچنین ذکر این پرداخت‌ها بدون بیان علت و مورد مصرف آن که موجب ابهام‌آفرینی می‌شود توضیح داده‌ام و خدمت ایشان صریحاً نوشته‌ام که خودتان نیز در لیست قبلی و در دوره پیشین جزء دریافت‌کنندگان این وجوه بوده‌اید و اگر آن را خلاف می‌دانید میزان و دفعات موضوعیت ندارد، زیرا وقتی شراب حرام است خوردن یک جرعه یا چند بطری دارای حد واحد است. ولکن ظاهراً ایشان اصرار داشته‌اند که بدون توجه به توضیحات کتبی اینجانب و بیان موازین قانونی مربوطه، تعداد و اسامی نمایندگان محترم را بدون جهت در مطبوعات و رسانه‌ها منتشر تا پیرامون آنان بدون دلیل ابهام‌آفرینی شود.

۳- علت عدم ارائه اسامی و مشخصات نمایندگان محترم مجلس که منظور نظر آقای محجوب است اجتناب از سوء‌استفاده سیاسی و جناحی بود. همانگونه که استحضار دارید این تحقیق و تفحص توسط یک حزب سیاسی انجام گردید و تقریباً اکثر کارمندانی که آقای محجوب جهت این کار به سازمان تأمین اجتماعی معرفی کرده‌اند پرسنل حزب سیاسی «خانه کارگر» هستند. پرسنل مربوطه فقط به دنبال اهداف سیاسی و تخریب رقبای خود بوده‌اند. موارد متعدد در رابطه با مراجعه به اینجانب و برخی معاونین سازمان و مدیر مسئول روزنامه خورشید به شرحی که در مصاحبه مطبوعاتی ایشان آمده است این امر را ثابت و محرز می‌نماید که دلایل خود را جهت رسیدگی به آن کمیسیون محترم ارسال می‌نمایم.

در پایان، امید است با دقت و قاطعیت به تخلفاتی که نمایندگان محترم عضو تحقیق و تفحص مجلس بر خلاف آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌های مطبوعاتی انجام داده و با تبلیغات کاذب و انبوه پرداخت رسانه‌ای موجب تشویش اذهان عمومی و حتی هتک حیثیت جایگاه نمایندگان محترم گردیده‌اند، رسیدگی و با متخلفین مذکور برخورد قانونی به عمل آورید.

 «و آخر دعوانا ان‌الحمدلله رب‌العالمین»

سعید مرتضوی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image